Értéklabor pályázat
Kik pályázhatnak?
A felhívásra 2-4 fős, középiskolás diákból álló csapatok jelentkezhetnek. Minden csapat igénybe veheti egy felkészítő pedagógus vagy felnőtt szakember segítségét. A csapattagoknak nem kell azonos középiskolába járniuk.
Mit lehet nyerni?
Minden döntőbe jutó csapatot jutalmazni fogunk, az első három helyezett pedig külön díjazásban részsesül:
I. helyezett: 450. 000 Ft
II. helyezett: 300.000 Ft
III. helyezett: 150.000 Ft
értékű vásárlási utalványt kap.
A helyezést elérő csapatokat felkészítő tanárok/szakemberek 100.000 Ft értékű vásárlási utalványt kapnak!
Mivel lehet pályázni?
III. Mi vagyunk a megoldás! Olyan pályamunkákat várunk, amelyek előmozdítják egy közösség épülését, vagy a fiatalokat/gyerekeket érintő jelenségek megismerését, megértését vagy valamely társadalmi kihívás kezelését (pl cyberbulying, egészségügy, klímaváltozás, szegénység, élelmiszerbiztonság stb területén.)
Hogyan lehet pályázni?
1. Regisztráció
2022. január 31. 23:59 óráig várjuk a csapatok jelentkezését az alábbi felületen:
A regisztráció során meg kell adni a csapattagok és a felkészítő tanár/szakember nevét, elérési adatait. Minden 18. évesnél fiatalabb diák esetében aláírt szülői/gondviselői nyilatkozatot szükséges csatolni a regisztrációs felületen. A szülői nyilatkozat letöltése: innen
Kötelező megadni a jelnetkezés során a pályamunka témáját,
Kérjük a csapatokat, hogy lehetőség szerint az elérni kívánt célt; a megvalósítás módját is mutassák be néhány mondatban a jelentkezés során!
2. Pályázatok benyújtása
A pályamunkákat 2022. március 31. 23:59 óráig várjuk!
A pályázatra benyújtott írásos tervek, ötletek, koncepciók terjedelme maximum 10 A4-es, gépelt oldal lehet (12 pontos betű, normál sorköz). Az ábrákat külön, mellékletként (+ max. 10 oldal) kell a pályázatba illeszteni.
Lehetőség van arra is, hogy a csapatok rövid, legfeljebb 5 perc terjedelmű videó benyújtásával pályázzanak. A bemutató videónak a pályázatra benyújtott innovációs alkotás, alkalmazás, program, szolgáltatás stb. jellemzőit, használatát kell bemutatnia. A videóhoz egy legfeljebb 1,5 oldal terjedelmű (12 pontos betű, normál sorköz) leírást várunk a pályamű megalkotásának céljáról, az alkalmazás módjáról és technikai feltételeiről.
A pályázatok benyújtási módjáról a regisztráció után kapnak értesítést a csapatok.
3. Demo day: a döntő
A benyújtott pályázatokat szakemberekből álló zsűri bírálja el. A pályázók közül tíz csapat kap lehetőséget arra, hogy az előreláthatólag 2022. április 22-re tervezett „demo day” keretében, élőben is bemutathassa a munkáját. A döntőben résztvevő csapatoknak egy legfeljebb 10 perc terjedelmű bemutatót kell tartani az általuk benyújtott pályamunkáról. A prezentációt követően a zsűrinek lehetősége nyílik kérdéseket feltenni a csapat tagjainak.